Działalność oświatowo-kulturalna

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Żorach prowadzi statutową działalność oświatowo – kulturalną w dwóch placówkach osiedlowych: świetlica „Smok” na Os. Korfantego i klub „Iskierka na Os. 700 -lecia Żor – tel. (32) 43-44-006.

Uczestnikami zajęć organizowanych w placówkach są głównie dzieci, które pod fachową opieką wykwalifikowanej kadry, spędzają wolny czas od zajęć szkolnych. Do dyspozycji mają różnego rodzaju gry komputerowe, planszowe, tenis stołowy, bilard, piłkarzyki i inne formy rekreacji. Organizowane są również spotkania okolicznościowe dla dzieci (Dzień dziecka, Mikołajki).

Bardzo dużym zainteresowaniem i frekwencją cieszą się zajęcia organizowane w placówkach dla dzieci w okresie ferii zimowych i wakacji (półkolonie) w ramach „Akcji Zima w mieście” i „Akcji Lato w mieście”.

W ciągu całego roku z zajęć w placówkach korzystało łącznie ok. 4 000 dzieci.

W klubach osiedlowych organizowane były również spotkania dla seniorów: Gadu–Gadu, pogaduchy, Dzień Kobiet, Wieczorki seniora, Wigilie i itp.).

Pomieszczenia placówek udostępniane są także odpłatnie na prowadzenie zajęć integracyjnych i ruchowych oraz na organizowanie uroczystości rodzinnych (komunie, jubileusze, urodziny, rocznice ślubu itp.), na zasadach określonych uchwałą Rady Nadzorczej.

Działalność oświatowo-kulturalna Spółdzielni finansowana jest z zaplanowanych środków własnych, z odpłatności dokonanych przez uczestników zajęć, z najmu pomieszczeń placówek, ze sponsoringu (Rady Dzielnic, firmy i osoby prywatne).

Zapraszamy do współpracy, uczestnictwa w zajęciach i korzystania z pomieszczeń placówek, wszystkich zainteresowanych tą formą działalności a także organizacje pozarządowe.

Istnieje możliwość wsparcia finansowego opisanej działalności, dokonując wpłat na wydzielony rachunek bankowy powyższej działalności –

Bank ING nr 05 1050 1070 1000 0024 1167 4647.

Uzyskane środki kierowane są w szczególności na potrzeby spotkań z dziećmi i z seniorami.

Dokumenty do pobrania:

Harmonogramy na I i II turnus w Klubie “ISKIERKA”

Harmonogramy na I, II i III turnus w Świetlicy “SMOK”